O nás

Místní knihovna Vlachova Lhota je knihovna, která se nachází v obci Vlachova Lhota v okrese Zlín. Byla založena v roce 1960 a od té doby slouží jako důležitý kulturní a informační zdroj pro místní obyvatele. Knihovna se nachází v budově kulturního domu a její fond čítá přes 650 titulů. Nabízí široký výběr knih pro dospělé i děti, časopisy, noviny, audioknihy a další multimediální materiály. V knihovně je možné také využít internetové připojení a kopírovací služby.

Základem pro vznik knihovny byl sběr knih od občanů obce, které byly věnovány obecnímu úřadu. Knihovní fond se tak postupně rozšiřoval, až dosáhl počtu 655 titulů. V prvních letech své existence knihovna působila v jedné místnosti v budově obecního úřadu. V roce 2001 se však podařilo získat vlastní prostor v bývalé škole, kde knihovna sídlí dodnes.